تاریخ امروز:۴ مهر ۱۴۰۲

تحول دیجیتال: آیا از معیارهای مناسب استفاده می کنید؟

تحول دیجیتال موفقیت آمیز چیزی بیش از سرعت است: باید کارایی، سودآوری و مشارکت کارکنان سازمان شما را افزایش دهد. این معیارهای کلیدی را برای ارزیابی پیشرفت خود در نظر بگیرید.

برای موفقیت هر پروژه تحول دیجیتال، به یک نقشه راه مشخص، اهداف روشن و اهداف کوچک نیاز دارید تا نقاط عطف را مشخص کنید. و مهم است که آن برنامه ها را عملی کنید و موفقیت آنها را با معیارهای از پیش تعریف شده مرتبط، اندازه گیری کنید.

همه گیری کووید ۱۹، سرعت تحول دیجیتال را به یک معیار عملکرد کلیدی تبدیل کرد و آن را برای شرکت ها برای پذیرش و تسریع دیجیتالی ضروری کرد. اکنون زمان آن است که فراتر از سرعت فکر کنید و موفقیت تحول دیجیتال را با معیارهایی که با اهداف تجاری همسو هستند اندازه گیری کنید.

۵ معیار تحول دیجیتال که مهم هستند

در اینجا پنج معیار کلیدی تحول دیجیتال وجود دارد که برای شرکت‌ها در سراسر صنایع دارای ارزش است.

۱٫ بهره وری عملیاتی

این یکی از مهمترین پارامترها برای سنجش موفقیت پروژه های تحول دیجیتال است. روش‌های سنتی، دستی و کار مبتنی بر کاغذ یا ایمیل دیگر در دنیای دیجیتال پایدار نیستند. سازمان هایی که می توانند کار را سریعتر، بهتر و با کسری از هزینه انجام دهند، برندگان امروز و فردا هستند.

شاخص: موفقیت در تحول دیجیتال در کاهش هزینه های عملیاتی شما نهفته است. ببینید با خودکار سازی فرآیندهای خود چند ساعت زمان آزاد برای سازمانتان ایجاد میکنید. این باید در قالب یک مکانیزم در تمام سازمان نهادینه شود.

۲٫ مشارکت و بهره وری کارکنان

تجربه مشتری عالی، کارمندان توانمند را تضمین می کند. سازمان‌ها باید فرآیندهای حیاتی را خودکار کنند تا کارمندان در سراسر بخش‌ها بتوانند بر فعالیت‌های ارزش‌محور، به جای فعالیت‌های مبادله‌ای و تکراری و پیش پا افتاده تمرکز کنند. آنها همچنین باید همکاری یکپارچه را در سازمان و همچنین شرکا و تامین کنندگان خارج از سازمان را فعال کنند. کارمندان باید بتوانند در هر زمان و هر مکان به اطلاعات کاری خود دسترسی داشته باشند.

تحول دیجیتال مستلزم یک تغییر در سطح شرکت است که باید در بلندمدت پایدار باشد زیرا تأثیر زیادی بر کارمندان دارد.

شاخص: موفقیت تحول دیجیتال در بهبود بهره وری کارکنان است که به عنوان درآمد هر کارمند اندازه گیری می شود.

۳٫ طول عمر مشتری

مشتریان دیجیتال امروزی، یکی از محرک های اولیه تحول دیجیتال هستند. در حالی که جذب مشتری جدید ضروری است، حفظ آن مشتریان، ایجاد وفاداری و کاهش ریزش به همان اندازه مهم است.

برای بهبود طول عمر مشتری، اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما در هر نقطه تماس تجربه عالی دارند. بهبود تجربه مشتری فقط مربوط به رابط های کاربری نیست. این موضوع در مورد تعامل یکپارچه رابط های کاربری و زیرساخت های سازمان است.

شاخص: موفقیت تحول دیجیتال در توانایی فروش متقابل و افزایش فروش و درک ارزش حفظ مشتری شما نهفته است. شما باید بتوانید خواسته های مشتریان خود را متناسب با نیاز آنها شخصی سازی نموده و با  تجربه‌ی بصری عالی و متصل در همه کانال‌ها را، با هزینه کم ارائه دهید.

۴٫ سرعت نوآوری

سازمان‌هایی که می‌توانند با پاسخ به فرصت‌های جدید بازار و خواسته‌های مشتریان به سرعت نوآوری کنند، در بازار رقابتی امروز باقی خواهند ماند. رهبران باید روی ایجاد و سرمایه‌گذاری روی قابلیت‌ها – چه فناوری و چه استعداد – تمرکز کنند تا به پیش‌بینی جهت بازار کمک کنند و از منحنی جلوتر بمانند. آنها باید دوباره تصور کنند که چگونه می توانند ارزش پیشنهادی و پیشنهادات خود را به روش های نوآورانه وارد بازار کنند.

شاخص: موفقیت تحول دیجیتال در تعداد و ارزش تجاری نوآوری های ارائه شده به بازار نهفته است. به عنوان مثال، صنعت بیمه شاهد پذیرش سریع دیجیتال است و ارزیابی ارزش تجاری خدمات دیجیتال جدید حیاتی است. شرکت‌هایی که می‌توانند از فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، هوش تجاری و غیره استفاده کنند، سریع‌تر به مشتریان خود خدمات می‌دهند و در رده برنده قرار می‌گیرند.

۵٫ چابکی در مقیاس

مفهوم چابکی امروزه دیگر محدود به تیم های فناوری اطلاعات و توسعه نرم افزار نیست. سازمان‌هایی که در ابتکارات تحول دیجیتال موفق هستند، سازمان خود را به‌عنوان شبکه‌ای از گروه‌های به هم پیوسته و نتیجه‌گرا تصور می‌کنند. این تیم ها درمهارت های مختلف  تخصص دارند و به عنوان واحدهای منسجمی که بر ارائه ارزش تجاری با سرعت تمرکز دارند، عمل می کنند. برای دستیابی به این هدف، سازمان ها باید مدل عملیاتی فعلی خود را دوباره بررسی کنند و آن را به گونه ای شکل دهند که با استراتژی های بهینه شده، افراد، فرآیندها و فناوری، همسو باشد.

شاخص: موفقیت تحول دیجیتال در گرو تیم هایی است که با حداکثر سرعت برای سازمان ارزش ایجاد می کنند. برای مثال، بانکی که از  پلت فرم های مبتنی بر رایانش ابری استفاده می کند تا به سرعت خدمات شعبات خود را به صورت آنلاین ارائه نماید.

روی فرآیندهای تکراری تمرکز کنید 

به یاد داشته باشید که تحول دیجیتال اساساً یک فرآیند یادگیری است. هیچ فرمول ثابتی وجود ندارد و هیچ تضمینی وجود ندارد. شما باید با فرآیندها، افراد، فناوری و منابع خود به کرات آزمایش کنید. گاهی اوقات شما شکست می خورید، و باید از این موارد برای بهبود استراتژی خود درس بگیرید.

نکته کلیدی، بهبود مکرر است، که حاکی از اهمیت داشتن یک پلتفرم حمایتی متشکل از محتوا، فرآیند و ارتباطات است که تجربه یکپارچه ای را برای کارمندان، مشتریان و شرکا به ارمغان می آورد.

در نهایت، از معیارهای بیهودگی دوری کنید و به جای آن بر معیارهایی تمرکز کنید که به وضوح پیشرفت شما را در سفر تحول دیجیتال نماین می سازد.

منبع: enterprisersproject.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.