تاریخ امروز:۹ آذر ۱۴۰۲

درباره فضای ابری علی بابا

علی بابا با در اختیار داشتن ۲۱ دیتا سنتر در سراسر جهان توانسته در لیست ۱۰ سرویس دهنده برتر زیرساخت های ابری قرار بگیرد. زیرساخت های ابری علی بابا با دارا بودن توانایی و قدرت بالا در پردازش محاسبات ابری توانسته رضایت مشتریان را جلب کند. همچنین نوع خدمات محاسباتی علی بابا به صورت الاستیک بوده و توانسته با استفاده از سرور های (ECS) حافظه سریع و با بکارگیری از پردازنده های نسل جدید سرعت پردازش را کاهش داده و دسترسی به اطلاعات را سریعتر و تاخیر را به حداقل برساند.

alibaba

در زیرساخت ابری علی بابا شما می توانید با در دسترس داشتن یک کنسول مدیریتی با چندین کلیک بر اساس نیاز به مقدار لازم  منابع  به خود اختصاص دهید و میزان آن را کاهش یا افزایش دهید. از بارزترین ویژگی های زیرساختی علی بابا قابلیت ارتجاعی، رهبری فناوری، دردسترس بودن بالا می باشد که در ادامه هرکدام را مورد بحث قرار می دهیم.

قابلیت ارتجاعی

سرور های ECS علی بابا به عنوان بزرگ ترین سرویس دهنده ابری در کشور چین و سومین سرویس دهنده در سطح جهانی محسوب می شود. زیرساخت ابری علی بابا طوری طراحی شده است که تمام نیاز شما اعم از اسقرار سرورها به هر تعداد یا با هر مقیاس بدون در نظر گرفتن موقعیت زمانی و مکانی را فراهم می کند. همچنین لازم به ذکر است موارد فوق به دلیل استفاده از الگوریتم های پیچیده، برنامه های هوشمندانه، بهینه سازی سخت افزار و نرمافزار می باشد.

رهبری فناوری

علاوه بر اجزای سفارشی کلاس جهانی از فروشندگان مختلف مانند اینتل ،زیرساخت ابری علی بابا، توانسته با در نظر گرفتن سرمایه فراوان بر تحقیق و توسعه ECS خود بیفزاید وپلت فرم محاسبات X-Dragon ، از جمله SOC ، کارت شتاب سخت افزاری و همچنین hypervisor سبک Dragonfly را توسعه دهد. میتوانیم رهبری فناورانه را جهشی برای امنیت، مقیاس پذیری، دردسترس بودن بیشترECSدر نظر بگیریم تا مورد رضایت مشتریان واقع گردد.

دردسترس بودن بالا

زیرساخت سرورهای علی بابا (ECS) توانسته با توجه به بالاترین سطح تعهدات(SLA)در مناطق با دسترس چندگانه در میان برترین سرویس دهنگان فضای ابری در سراسر جهان قرار گیرد. سرورهای علی بابا باتوجه به در نظر گرفتن بالاترین حفظ دسترسی تجربه زیادی در حوزه اجرای زیرساخت ها در مقیاس وسیع بدست آورده است. .سیستم عامل هایی که علی بابا در حوزه تجارت الکترونیکی از آنها پشتیبانی می کند به نام های TAOBAOوTMALLمی باشد که برای کاهش مسایل زیرساختی با آنها تعامل دارد.

سیستم عامل خود را با هر یک از توزیع های موجود مستقر کنید

بارزترین مشخصه های زیرساختی علی بابا را در شش وجه میتوان برسی کرد:

 

Alibaba-availability

قابلیت دسترسی

زیرساخت ابری علی بابا(Alibaba Cloud) برای جلب رضایت مشتریان خود گام های بزرگی را در جهت اعتبار داده ها و منابع موجود و همچنین میزان در دسترس بودن زیرساخت های حوزه رایانش ابری برداشته است. همچنین علی بابا با توجه به موارد فوق جهت رضایت مشتری  استاندارد های دقیق تر  IDC، و استاندارد های دسترسی سرور و استاندارد های O&Mرا می توان اتخاذ می کند.

امنیت

زیرساخت ابری علی بابا(Alibaba Cloud) در جهت امنیت اطلاعات کاربران خود و برای جلب رضایت مشتریان از قبیل سازمان های بزرگ، دولت ها، شرکت های نوپا مجوزهای بین المللی امنیت اطلاعات مانند ISO 27001 و MTCS را دریافت کرده است که این خود بیانگر حفظ حریم خصوصی کاربران و مشتریان می باشد .

قابلیت ارتجاعی

قابلیت ارتجاعی یکی از اصلی ترین مزیت های هر زیر ساخت ابری می باشد. شما با این مزیت می توانید با توجه به محاسبات ، ذخیره سازی ، شبکه سازی و برنامه ریزی معماری تجاری کسب و کار خود را به مدل های مختلف با یکدیگر ترکیب نموده و آن را به نتیجه مطلوب برسانید.

قابلیت اعتماد سازی

زیرساخت ابری علی بابا(Alibaba Cloud) با توجه به یک موافقت نامه سطح خدمات(SLA) تعهد می نماید که ۹۹/۹ درصد قابلیت دسترسی در شرایط خاص و همچنین ۹۹/۹ درصد قابلیت دسترسی را در مناطق محلی و یا منطق چند گانه ارائه دهد.

انعطاف پذیری

ECS چندین روش صورتحساب را برای تأمین نیازهای مقرون به صرفه در سناریوهای مختلف فراهم می کند. اشتراک سالانه / ماهانه، پرداخت به اندازه مصرف‌، اشتراک پیشنهادی در زمان واقعی، نمونه رزرو شده. روش های اختصاصی صورتحساب پهنای باند شبکه نیز برای کمک به شما در صرفه جویی بیشتر در منابع ارائه شده است.

اسقرار و رشد جهانی

درزیرساخت ابری علی بابا(Alibaba Cloud) شما می توانید از طریق یک کنسول مدیریتی تمام حساب های کاربری خود را که در ۲۲ منطقه بین المللی تحت عنوان یک حساب جهانی مدیریت کنید.

برخی از مشتریان زیرساخت ابری علی بابا

گواهینامه ها قابل دریافت

تجارت پایدار ایرانیان تنها ارائه‌دهنده سرویس‌های ابری علی بابا در ایران

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.