تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۲

همه چیز درباره آمازون(AWS)

چرا زیرساخت های ابری اهمیت دارند؟

زیرساخت ابر AWS امن ترین، گسترده ترین و قابل اعتمادترین بستر ابری است که بیش از ۲۰۰ سرویس کاملاً برجسته از مراکز داده را در سطح جهان ارائه می دهد. اگر تمایل به بارگذاری برنامه های کاربردی خود در سراسر جهان با یک کلیک داشته باشید، یا می خواهید برنامه های خاصی را نزدیک به کاربران نهایی خود با تأخیر میلی ثانیه ای یک رقمی ایجاد و استقرار دهید، AWS زیرساخت ابر را در هر کجا و هر زمان که نیاز دارید را فراهم می کند.

AWS با میلیون ها مشتری فعال و ده ها هزار شریک جهانی، بزرگترین و پویاترین زیرساخت ابری را دارد. مشتریان تقریباً در هر صنعت و از هر اندازه، از جمله شرکت های نوپا، شرکت ها و سازمان های بخش عمومی، هر مورد استفاده قابل تصور را در AWS اجرا می کنند.

کارایی

AWS از لحاظ کارایی نسبت به سایر زیرساخت های ابری بهترین عملکرد را دارد. که توانسته است با کمترین میزان تاخیر در بسته های از دست رفته در زیرساخت های شبکه ایی، استفاده از بستر ۱۰۰gbایی فیبر نوری و همچنین ایجاد ارتباط ها با ظرفیت های ترابایتی بین مناطق مختلف و ایستگاه های کاری ارتباط برقرار  کنند. وهمچنین جهت کارایی بهتر با استفاده از کمترین تاخیر ارسال و دریافت بسته های شبکه واستفاده از بستر ۵G در عملکرد اجرای برنامه ها تاثیر بسزایی داشته و به منابع کاری خود در نقاط مختلف جهان سرعت بخشیده است.  awsاین امکان را به شما می دهد با هر اندازه سازمانی درهرزمان و یا هر مکان صدها یا هزاران سرور را در کمترین زمان ممکن مستقر کنید.

دسترسی

AWS بالاترین قابلیت در دسترس بودن شبکه را در بین سایر سرویس دهندگان زیرساخت های ابری را ارائه می دهد. هر منطقه کاملاً ایزوله شده است و از چندین AZ تشکیل شده است که پارتیشن های کاملاً جدا شده در زیرساخت ها  هستند. شما می توانید در هر کجابه AZ خاص (بخش های ایزوله شده) آن منطقه متصل شوید و یا اینکه منابع خودتان را بین AZها تقسیم بندی کنید. aws برنامه های کنترل شده و سازمان یافته ایی را برای مناطق ایزوله شده طراحی کرده استکه هرکدام از لحاظ امنیتی در ۲۴ ساعت به صورت سراسری در حال فعالیت می باشند. aws توسط APIها می تواند برای کاربران از طریق شبکه های خارجی و یا داخلی (AZ) قابل دسترس باشد.

امنیت

زیرساخت های ابری در aws به صورت سفارشی طراحی شده است که این مورد برای برآورده کردن سخت ترین الزامات امنیتی  ساخته شده شده است. این موضوع به شما این اطمینان را می دهد که نسبت به محرمانگی و یکپارچگی اطلاعات اطمینان حاصل کنید. تمام داده هایی که در سراسر زیرساخت ابری در حال جریان هستند قبل از اینکه از زیرساخت aws خارج شوند در لایه های فیزیکی رمزگذاری می شوند. این موضوع اطمینان در جابجایی داده را به کاربر میدهد. کاربران باید اطمینان حاصل کنند که داده های آنها همیشه از لحاظ امنیتی کنترل می شود و فعالیت های آنها با توجه به بالاترین سطح امنیتی در هر زمان و هر مکان در زیر ساخت های ابری  آنالیز می شود.

انعطاف پذیری

زیرساخت های awsاین امکان را به شما می دهد که خودتان میزان و چگونگی فعالیت در زیرساخت های ابری را انتخاب کنید که این امکان از طریق صفحات کنترلی و APIها برای شما مهیاست. همچین می توانید از بین مناطق ایزوله شده تحت عنوان AZ، یکی را انتخاب کنید. اگر می خواهید تاخیر بسته های شما به صورت میلی ثانیه ایی(یک رقمی) باشد و برنامه های خود را روی دستگاه های تلفن همراه  و کاربران نهایی اجرا کنید می توانید مناطق محلی AWS را انتخاب کنید یا اگر میخواهید برنامه های خود را به صورت محلی اجرا کنید می توانید از سرویس های Outposts استفاده کنید.

مقیاس پذیری

زیرساخت جهانی aws، به کاربران این امکان را می دهد که بی نهایت انعطاف پذیر باشند چرا که به میزان دلخواه و مورد نیاز از منابع سخت افزاری و نرم افزاری استفاده کنند. آنها می توانند منابع سخت افزاری و یا نرم افزاری خود را در لحظه کمتر یا بیشتر کنند همچنین آنها قادر خواهند بود در هزینه های اجاره منابع نیز صرفه جویی اقتصادی داشته باشند. زمان هایی وجود داشت که مشتریان بیش از حد نیاز خود برای سازمانشان منابع تهیه می کردند زیرا آنها نگران کمبود منابع در شرایط بحرانی را داشند اما   aws این امکان و اطمینان را به شما می دهد در هرزمان به بهترین شکل از منابع استفاده کنید.

ردپای جهانی

AWS بزرگترین ردپای زیرساخت جهانی را در بین سایر ارائه دهندگان زیرساخت های ابری دارد و این ردپا دائماً با سرعت قابل توجهی در حال افزایش است. برای اجرای برنامه های خود روی زیرساخت های ابری از زیرساخت هایی که به هدف شما نزدیک تر است استفاده کنید. میتوانید برنامه هایی را روی زیر ساخت های ابری  اجرا کنید که، توان عملیاتی و پردازشی  بالایی نیاز دارد که زیرساخت های ابری aws دارای بهترین نوع پشتیبانی و دارای کمترین تاخیر می باشد و برای این موارد بسیار مهم و حائز اهمیت هستند. همچنین aws قادر است با استفاده از آنتن های ماهواره ایی خدماتش را در نقاط مختلف زمین ارائه و گسترش دهد.

چگونه میتوانم وارد سیستم AWSشوم؟

ابزار های مدیریتی AWS

سادگی
AWS پیچیدگی را کاهش می دهد، و یک ناحیه کنترل متمرکز برای مشتریان فراهم می کند تا منابع خود را از طریق AWS و محل کار مدیریت و اداره کنند.
 
مقیاس پذیری
AWS جهت مدیریت منابع ابری بسیار پویا و برای خدمات رسانی در مقیاس های بزرگ طراحی گردیده است .                                                                                                     

صرفه جویی در هزینه
مشتریان می توانند از خدمات کنترل و مدیریت AWS برای ارزیابی منابع خود و همچنین شناسایی راه های کاهش هزینه استفاده کنند.
 
 
راه حل های شخص ثالث
AWS گسترده ترین اکوسیستم مشترک را برای توسعه و تقویت سیستم کنترل و مدیریت خود به سازمان ها را ارائه می دهد.

برخی از سازمانها که از این خدمات ابری استفاده میکنند:

AWS
AWS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.